سلام و درود بر همه!

در نگاه اول اگر بخواهید این عنوان را نقد کنید، به احتمال فراوان می گویید: " خوب که چی؟!!! " 

اتفاقا حق هم دارید! یهنی چی اولین باشید؟!

حتما در کنارش هم می گویید: " هر هفته وقت مارو هم می گیری و...! "

البته امیدوارم که این طور نباشه... خوب حالا اگه از شوخی و پیشگویی کردن بگذریم، بیایید کمی به این موضوع بپردازیم. شاید برای خیلی از ما جالب و موثر باشد! :-)

همگی ما خیلی خوب می دانیم که تمامی کارهایی که در طول روز انجام می دهیم وابسته به ابزارها هستند.
فرقی هم نمی کند که این ابزار برای تفریح، استراحت یا وسیله ای ضروری برای زندگی باشد. ولی خوب چه کسی این ها را درست کرد و قابل استفاده برای ما قرار داد؟!
دقیقا همین نقطه است که به انسان هایی می رسیم که اولین های دورانشان بوده اند...
افرادی که با زحماتی بسیار، زندگی را برای اطرافیانشان راحت تر کردند و اکنون نیز نامی نیکو برای خود فراهم ساختند.
نظرتان درباره ی اولین های قرن بیست و یکم چیست؟! چیزی که بیش از همه به ذهن مان می رسد، سختی این کار است! یعنی فرض می کنیم که تمام آن چیزهایی که باید ساخته می شد، ساخته شد و هر آن چه که می بایست از جهان پیرامون مان کشف شود، کشف شده است. به عبارت دیگر:

دیگران کاشتند و ما خوردیم. چه اجباری است که ما هم این کار را انجام دهیم؟!

در این که ساختن ابزاری پیشرفته در این دوران، نسبت به صدها سال گذشته، کار سخت تری است شکی وجود ندارد. اما نباید این را هم فراموش کرد که این روزها، ما چیزهای بیشتری نسبت به گذشتگان می دانیم. مصرف کننده های امروز که ما باشیم، اگر همچنان به تنبلی مان ادامه دهیم، شاید منت تولیدکننده ها تا سالیان سال، بر دوشمان سنگینی کند! با این وجود مطمئنم که همه ی ما این طور نیستیم... (بزرگان مرا ببخشند!!!)

و اکنون نوبت ارائه ی چند پیشنهاد است برای این موضوع!

_ نسبت به وقایعی که در اطرافتان در حال انجام شدن است، بی تفاوت نباشید!

_ به جای این که از انجام کارهای تازه و نو اجتناب کنید، آن ها را انجام دهید! شاید با این کار چیز های جدیدی هم بیاموزید...

_ از چیزهایی که غول های اطرافتان انجام می دهند، نترسید و از انجام کارهایتان ناامید نشوید! ممکن است که روزی خود شما هم الگویی برای اطرافیانتان باشید و تبدیل به اسطوره شوید.

_ سعی کنید در کارهایی که انجام می دهید مبتکر باشید. به این معنی که آن ها را متفاوت با یکدیگر انجام دهید...

_ مورد آخر هم همان چیزی است که موارد قبل، مفهومش را کامل می کند:

اولین های زندگی تان باشید.

در نهایت این را هم بدانید تا زمانی که برای دست یابی به موفقیت ها شکست نخورید، برای رسیدن به آن هم تلاش نخواهید کرد. و این یک شعار نیست!!

این هم کلامی که به نظرم جالب اومد... تا نوشته ای دیگر که زمانش را نمی دانم بدرود! علی سیارنژاد_ پانزدهم مردادماه سال یک هزار و سیصد و نود و دو خورشیدی